close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  هولوگرام | برچسب هولوگرام | خرید هولوگرام

  بازدید : 16
  شنبه 24 آبان 1399 زمان : 21:55

  تکنولوژی نمایش سه بعدی هولوگرافیک چیست

  تکنولوژی نمایش سه بعدی هولوگرافیک سبب شده تا افراد، دید جدیدی را نسبت به اجسام و تصاویر آنها داشته باشند. امروزه این گونه تصاویر که توسط هولوگرافیک های سه بعدی ایجاد می شوند بر روی سلامتی، تجارت، مراقبت، آموزش، هنر و علم تاثیرات فوق العاده ای داشته است. همچنین با توجه به بودجه و هزینه هایی که برای اکران بسیاری از فیلم ها در سینماها صرف می شود افراد بیشماری متقاضی هستند تا فیلم ها به صورت نمایش های سه بعدی هولوگرافیک پخش شوند. از این رو با شناخته شدن نمایش های سه بعدی هولوگرافیک مردم بیش از پیش به سمت آن روی آورده اند.

  صفحه نمایش هولوگرافی

  تکنولوژی نمایش سه بعدی هولوگرافیک

  تکنولوژی هولوگرافیک پروجکشن به گونه ای است که در حقیقت تصویری تمام رنگی با کیفیتی مطلوب را به صورت سه بعدی به تماشاگران ارائه می دهد به طوری که بینندگان شخص و یا شیء واقعی را بر روی صحنه می بینند در صورتی که تصویر شخص و یا اجسام به صورت مجازی در تعامل می باشند. این گونه تصویرهای سه بعدی از نظر دید انسان با پرسپکتیو و عمق در فضا به حالت معلق دیده می شود و به شدت در ذهن مخاطب به واقعیت نزدیک است. مهمترین ویژگی که نمایش سه بعدی هولوگرافیک از خود نشان داده دیده شدن تصویرها با چشم غیر مسلح می باشد. تصاویر هولوگرافیک معمولا می تواند با تجهیزات خاص بر روی یک صحنه به نمایش گذارده شود و یا به کمک پروژکتور بر روی یک سطح نامرئی و شفاف در معرض دید افراد قرار گیرد.

  رشد فناوری با هولوگرافیک سه بعدی

  این فناوری در زمینه های مختلف به سرعت سبب رشد و توسعه شده است و تبلیغات و رقابت های تجاری محصولات متنوع کاربردهای فراوانی داشته است. زیرا این گونه نمایشگرها جلوه ای خاص داشته و در ذهن مخاطبین بیشتر باقی خواهد ماند. اولین بار استفاده از این تکنیک در کمپانی هایی نظیر BMW و COca Cola به منظور تبلیغات جهانی و تجاری دیده شد. تکنولوژی نمایش سه بعدی هولوگرافیجدید نه تنها در تلویزیون و کامپیوتر ها مورد استقبال قرار گرفته است بلکه نمایش دادن آنها به صورت درک تجربی و محیطی به مراتب جذاب تر خواهد بود. امروزه در زندگی های روزمره استفاده از نمایش سه بعدی هولوگرافیک بسیار دیده شده است از جمله لیبل های هولوگرام حفاظتی، تلویزیون های سه بعدی، تصاویر لنتیکولار بر روی بسته بندی های محصولات مختلف می باشد .

  هولوگرافی سه بعدی

  چگونگی عملکرد هرم هولوگرافیک سه بعدی

  نمایش سه بعدی هولوگرافیک توهمی را برای بیننده ایجاد می نماید و باعث می شود تا افراد تصویر را در هوا ببینند. در حقیقت در هولوگرافیسه بعدی چهار شکل به صورت متقارن بر خلاف تصویر مشابه روی چهار وجه هرم قرار می گیرند و تمامی تصاویر در مرکز هرم به هم می رسند. این تصاویر و پیش بینی ها در فضای مجازی در حالت یکنواخت به کار گرفته می شوند تا در نهایت یک شکل کامل حاصل شده و افراد یک توهم سه بعدی را مشاهده نمایند. در واقع نمایش سه بعدی هولوگرافیک ضبط و عکاسی از یک طیف نوری است نه تصویر ثبت شده توسط لنز دوربین، به همین دلیل است که درک دسته ای از نورها برای بسیاری از افراد غیر قابل درک می باشد. زیرا چیزی که در هولوگرافیک سه بعدی باعث خلق تصویرهای متنوع می شود، موج فرکانس است.

  تصاویر هولوگرافیسه بعدی به کمک پروژکتورهای سه بعدی به وجود می آیند و ده ها پروژکتور سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد تا مخاطبین بتوانند از هر زاویه ای تصویر را به وضوح تماشا نمایند. هنگامی که بیننده ای تصویر سه بعدی هولوگرافیک را لمس می نماید، تنها چیزی که در میان انگشتان خود می یابد طیف گسترده ای از نورها خواهد بود و هیچ ماده فیزیکی وجود نخواهد داشت. از این رو هرم سه بعدی هولوگرافیک ضبط اطلاعات در رابطه با نوری است که از جسم اصلی پراکنده شده و در طیف گسترده ای از جهات تشعشع می یابد. در هرم سه بعدی هولوگرافیک این امکان وجود دارد تا پرتوها با به کارگیری از لنزها پخش شده و به کمک آینه ها به صحنه مورد نظر هدایت شوند. این روش در واقع یک تکنیک است به طوری که زمینه نور را فراهم می آورد. هولوگرافیک سه بعدی همانند ضبط صدایی است که از ارتعاشات یک ماده ای در هوا به وجود آمده باشد ، اگر چه دیگر ماده صدایی از خود تولید نمی کند اما ارتعاشات آن می تواند در فضا وجود داشته باشد.

  کاربرد هولوگرافی در جلوگیری از جعل

  متاسفانه پدیده جعل و ساخت نمونه تقلبی از روی کالایی این روزها به قدری زیاد شده است که نه تنها به تولید کنندگان ضربه وارد می کند بلکه مصرف کنندگان نیز ضربه می خورند. تکنولوژی هولوگرافی با قابلیت هایی که دارد برای جلوگیری از امکان جعل و کلاهبرداری به کمک تولیدکنندگان و صنعتگران آمده است. استفاده از این تکنولوژی به صورت برچسب های هولوگرام یکی از اصلی ترین و امن ترین راه های جلوگیری از سودجویی برخی افراد است. زیرا همانطور که گفته شد اطلاعات دقیق کالا اعم از شماره ثبت، صاحب برند و اطلاعات دیگر که به درخواست مشتری تعیین می شود بر روی این برچسب ها منتقل می شود و تنها با استفاده از ابزار خاصی می توان آنها را مشاهده کرد. علاوه بر حمایت از تولید کنندگان و مصرف کننده ها، استفاده از برچسب های هولوگرافی بر روی کارت های شناسایی مانند کارت ملی، پاسپورت، کارت بانکی، گواهی رانندگی و … باعث جلوگیری از تقلب و ساخت نمونه جعلی آنها می شود.

  استفاده از هولوگرافی در پزشکی

  در دهه های گذشته شاهد تحولات عظیمی در پزشکی بوده ایم که در این بین یکی از ابزارهای بی نظیر برای به تصویر کشیدن اطلاعات مربوط به بیمار و آموزش دانشجویان و پزشکان، هلوگرام باشد. به طوری که بسیاری از سیستم های پزشکی با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته توانسته اند به تولید داده های بسیار پیچیده برسد. با این اوصاف باید گفت که تصاویر هولوگرافی به طرز بینظیری واقعی بوده است. با این حال یکی از مهم ترین مزیت های هولوگرام این است که برای مشاهده تصاویر آن نیاز به هیچگونه دستگاه یا لیزر خاصی نبوده و دانشجویان و دکترها می توانند سریعاً نگاهی به تصاویر سه بعدی انداخته و با استفاده از تصاویر متفاوت هولوگرام، اعضا و بخش های مختلف بدن بیمار را معاینه نمایند.

  هولوگرام در پزشکی

  با این حال با وجود استفاده های زیادی که از هولوگرافی در پزشکی می شود مشاهده شده که روز به روز این صنعت در حال پیشرفت می باشد. در این بین باید بدانید هولوگرافی آندوسکوپی با پتانسیل و قابلیت هایی که دارد بسیار مورد استفاده در صنعت پزشکی قرار می گیرد. با تمام این تفاسیر لازم است بدانید که به طور کلی دو نوع هالوگرافی در دسترس بوده که شامل هولوگرافی متعارف و هولوگرافی پویا می شود. در هولوگرافی متعارف تصاویر ثابت از اشیای سه بعدی نشان داده شده که تغییر در زاویه ی دید بیننده موجب تغییر دیدگاه هالوگرافی خواهد شد. همچنین نوع دیگر هولوگرافی به گونهای بوده که حرکت را به شکل دو بعدی یا سه بعدی می افزاید.

  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 20
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 7
 • بازدید کننده امروز : 8
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 13
 • بازدید ماه : 348
 • بازدید سال : 2527
 • بازدید کلی : 2533
 • کدهای اختصاصی